30978_1507279084مبانی نظری بهزیستی روانشناختی

علم روان‌شناسی تأکید بیشتری بر بیماری در مقایسه با سلامت، ترس در مقایسه با شهامت و پرخاشگری در مقایسه با عشق دارد. مروری بر مقاله‌های منتشر شده در یکصد سال گذشته نشان می‌دهد که مقاله‌های منتشر شده در زمینه تنش، افسردگی و اضطراب به مراتب بیشتر از تعداد مقاله‌ها در زمینه بهزیستی روان‌شناختی است (ورکوز، هاروس، روهانا و گومز، 2009). با این وجود در سال‌های اخیر پژوهشگران به طور روزافزونی به مطالعه بهزیستی روان‌شناختی علاقه مند شده‌اند (دستجردی، فرزاد و کدیور، 1390).

سازه بهزیستی روان‌شناختی در مرکز توجه شاخه‌ای از روان‌شناسی به نام روان‌شناسی مثبت قرار گرفته است. روان‌شناسی مثبت، عبارت است از مطالعه علمی عملکرد بهینه انسان. تمرکز روان‌شناسی مثبت بر این است که زندگی انسان‌ها چگونه شکوفا می‌شود و به توانایی‌های بالقوه خود می‌رسد.

تیم پژوهشی بانک دانش آماده­ ارائه مبانی نظری بهزیستی روانشناختی به صورت کامل می باشد. شما دانشجویان عزیز می­ توانید جهت تهیه فایل کامل مبانی نظری بهزیستی روانشناختی با شماره 09903636079 تماس حاصل فرمایید و یا سفارش خود را در سایت ثبت کنید. در اسرع وقت سفارش شما بررسی خواهد شد .